Sissepääs Rummu karjääri

Kuidas ma saan Rummu karjääri külastada, kui värav on kinni ja hooaeg läbi?
Rummus on kõik võimalik! Kui soovid meid hooajaväliselt külastada, siis osta palun vastavalt külaliste arvule piletid, helista meile ja avame sulle värava! Pileti saad osta siit lingilt.

Kuidas ma saan Rummu karjääri sissepääsupileti osta?
Pileti saad osta kas Rummu karjääri väravast või eelmüügist siit lingilt.

Kas ma saan Rummu karjääri aasta läbi külastada?
Rummu 2022 hooaeg algab 1. juunil ja kestab 31. augustini. Kui ilmad on juba mais ilusad, siis avame värvad varem ja kui ilmad on ka septembris jätkuvalt head, siis pikendame hooaega. Hooajaväliseks külastuseks helista või kirjuta meile.

Kas sissepääs Rummu karjääri on tasuline?
Jah, karjääri sissepääsu tagab pilet (osta pilet siit). Pileti saad hooajavälisel ajal osta meie veebist. Suvehooajal saab väravas tasuda pangakaardi või sularahaga. 

Miks ma üldse pileti pean ostma?
Piletimüügist saadud tulu investeerime siia tagasi, et karjääri külastajad saaksid meie juures veedetud aja jooksul nautida kvaliteetaega, sealhulgas parkida mugavalt auto, käia tualetis, kasutada kohviku teenuseid, visata ära tekkivat prügi, olla puhtas rannas ja matkata tuhamäkke.

Rummu karjääri vaade
Photo: Magnus Heinmets
Rummu vangla plaan

Rummu karjääri külastamine

Kas Rummu karjääris võib ujuda?
Omal vastutusel võib Rummu karjääris ujuda. Palume jääda tähistatud ujumisalasse. Vees olevatel hoonetel ronida ja sealt vette hüpata on rangelt keelatud.

Kas Rummu karjääris olevasse mäkke võib ronida?
Omal vastutusel võib mäkke ronida. Palun arvesta, et mäel ei ole turvapiirdeid ja nõlvad on järsud. Ole mäe tipus eriti ettevaatlik. Eriti lastega ja pildistades.

Kas ma võin koera Rummu karjääri või Murru vangla tuurile kaasa võtta?
Jah, Rummu karjääri ja Murru vangla territooriumile võib jalutusrihmaga koera kaasa võtta.

Kui ma soovin sukelduda või muud veesporti harrastada, kuidas see Rummu karjääris võimalik on?
Sukeldumiseks, SUPitamiseks ja paadisõiduks võta palun ühendust meie sõpradega: Rummu Seikluskeskus või Paekalda Puhkekesus.

Kas Rummu karjääri territooriumil tualetis saab käia?
Jah. Neli tualetti asuvad kohviku kõrval. Hooajavälisel ajal tualetid ei tööta. Meil on hea meel, kui nendesse sisse ei murta ja uksi lahti ei kangutata.

Kas te päeva ja hooaja jooksul tekkivat prügi sorteerite Rummu karjääris?
Jah. Kohviku kõrval asuvad prügikonteinerid ja seal saavad külastajad päeva jooksul tekkinud prügi vastavasse konteinerisse visata.

Kas ma tualeti kõrval olevast kraanist vett võin juua?
Ei, see ei ole joogivesi. Palun ära seda vett joo. Vesi, mis kraanist tuleb ei ole joogikõlbulik. Joogivett saad osta kohvikust või võta ise veepudel kodust kaasa.

Rummu vangla külastamine, ekskursioonid ja tuurid

Kuidas ma Murru vanglat saan külastada?
Murru vanglas toimuvad suvehooajal regulaarsed giidituurid. Saad valida kahe erineva tuuri vahel – audiogiidi tuur või tuur meie giidiga. Mõlemad tuurid kestavad umbes 1.5 tundi.

Aga kui ma soovin enda pere/sõprade/töökaaslastega Murru vangla tuurile tulla?
Meil on väga hea meel, kui soovid oma seltskonnaga Murru vangla tuurile tulla. Anna sellest meile teada ja leiame sinu seltskonnale sobiva aja eratuuriks ja just teile sobiva lahendusega (lisaks tuurile toitlustus, matk tuhamäkke, sukeldumine või SUP lauaga sõit meie partnerite juures).

Kas ma niisama võin ka Murru vangla territooriumil ringi vaadata?
Murru vangla territooriumile pääseb ainult giidi või audiogiidiga ja üksi ringi vaadata ei ole lubatud. Ala on suur, siin asuvad erinevad välja renditud laohooned ja on ka mitmeid vanu varisemisohtlikke endise vangla hooneid, mistõttu ei ole siin turvaline üksi ringi liikuda.

Rummu vangla elu